http://adl-iran.ir/images/322.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/یزدمدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان این که ۱۲.۵ درصد از جمعیت کیفری استان در زندان اردکان تحمل حبس می‌کنند، گفت: ۴۳ درصد از این زندانیان فاقد سابقه و مستعد اصلاح و کار فرهنگی هستند.

«حسین سبزواری» در مراسم تودیع و معارفه رئیس زندان اردکان، مأموریت سازمان زندان‌ها در دوره جدید تحول قوه قضائیه را برگرفته از سند این تحول دانست و اظهار کرد: گوشه‌ای از اصل ۱۵۶ قانون اساسی مشتمل شده بر اصلاح مجرمین که توسط ریاست قوه قضائیه به مجموعه‌های تحت امر قوه ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: چرخش از مدیریت متمرکز و اکتفا به ظرفیت های برون سازمانی به سمت مدیریت مشارکت جو ومردم محور، چرخش از غلبه محافظه کاری و مصلحت اندیشی به غلبه قاطعیت و تصمیمات انقلابی، چرخش از اکتفا به دانش حقوقی و قضایی به سمت بهره مندی از دانش‌های نو و بین رشته‌ای و تجارب جدی بشری، از مواردی است که در سند تحول قوه قضائیه جاری شده است.

سبزواری مأموریت ششم سند تحول قوه قضائیعه را اصلاح و تربیت مجرمین برشمرد و گفت: این هم با همکاری مراجع قضایی و سازمان‌های اجتماعی استان‌ها تحقق‌پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش صرفاً اکتفا به مجازات زندانی را منجر به بروز ناهنجاریهای اجتماعی دانست که بعد از اتمام حبس مجرم، تبعات آن مجدداً گریبانگیر جامعه خواهد شد.

وی افزود: بخشی از اهداف مجازات مجرم، ایجاد نظم در اجتماع است و بخشی دیگر اصلاح و باز اجتماعی شدن آنهاست؛ چه بسا فرصتی در زندان حتی برای مجرم محکوم به اعدام مهیا شود که با توبه، به دار مجازات آویخنه شود.

مدیر کل زندان‌های یزد همچنین اعلام کرد: در حال حاضر ۱۲.۵ درصد از جمعیت کیفری کل استان در زندان اردکان تحمل حبس می‌کنند که ۴۳ درصد از این زندانیان فاقد سابقه و مستعد اصلاح و کار فرهنگی هستند.

سبزواری در ادامه نیز یک دهه تلاش «حسن مددی‌مقدم» رئیس اسبق زندان اردکان در عرصه اصلاح و تربیت مددجویان را مایه خیر و برکاتی دانست و تاکید کرد: بازرسان سازمانی و مراجع قضائی به این موضوع اذعان دارند که استانداردهای خوبی در این زندان اجرا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین «سید اسماعیل شاکر» امام جمعه اردکان نیز با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و نقل حدیثی از رسول اکرم(ص)، گفت: بدبخت‌ترین و شقی‌ترین مردم، کسی است که ماه رمضان بگذرد ولی گناهان او آمرزیده نشود.

وی همچنین با اشاره به مسائل حساس مدیریتی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن تأکید شده است، گفت: یک بخش از خدمات و تصمیمات مسئولین، ظهور و بروز پیدا می‌کند و بخشی دیگر که در سرنوشت مجموعه و پرسنل تحت امرشان دخیل است که همانند یک راز در سینه آن مسئول باقی می‌ماند و در درگاه احدیت مورد سنجش قرار می‌گیرد.

امام جمعه اردکان همچنین با تقدیر و تشکر از زحمات «حسن مددی مقدم» در سمت رئیس زندان اردکان در سال‌های گذشته، عملکرد وی در پیشبرد اهداف سازمانی را عالی توصیف کرد.

در پایان این مراسم با حضور مقامات استان و شهرستان، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ۱۰ ساله مددی مقدم رئیس اسبق زندان شهرستان اردکان، «مصطفی عابدی اردکانی» به عنوان سرپرست جدید این زندان معرفی شد.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار