http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/زنجانمعاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: اعتیاد یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلاتی است که موجب بدسرپرستی و ورود کودکان به مراکز نگه‌داری بهزیستی می‌شود.

سلمان حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در استان زنجان، اظهار کرد: مراقبت شبانه‌روزی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست معرفی شده از مقام قضایی یکی از مسئولیت‌های سازمان بهزیستی است.

وی افزود: در استان زنجان نیز چهار خانه کودکان و نوجوانان غیردولتی و یک شیرخوارگاه دولتی برای مراقبت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در حال فعالیت هستند که شیرخوارگاه و خانه نوباوگان از کودکان ۰ تا ۶ سال و خانه‌ها در دو گروه سنی ۷ تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۸ سال به تفکیک دختر و پسر از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست نگه‌داری می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: خانه‌های کودکان و نوجوانان در استان، فضایی شبیه خانه را ایجاد کرده‌اند که خدمات نگه‌داری و تربیتی، روان‌شناختی، مددکاری و حقوقی را به فرزندان مقیم ارائه می‌دهند.

حسینی ادامه داد: ۲۵۰ نفر از فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست استان نزد خانواده‌های زیستی و مراقبت خویشاوندی نگه‌داری می‌شوند و تحت عنوان امداد بگیر از خدمات سازمان بهره مند می‌شوند.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه اعتیاد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در رابطه با بی‌سرپرستی و بدسرپرستی فرزندان است، عنوان کرد: اعتیاد یکی از بزرگ‌ترین‌مشکلاتی است که موجب بدسرپرستی و ورود کودکان به مراکز نگه‌داری بهزیستی می‌شود. همچنین یادگیری مهارت‌های زندگی، مهارت‌های فرزندپروری، شرکت در مشاوره‌های پیش و حین ازدواج از مهارت‌هایی است که یادگیری آن برای هر فردی نیاز است تا بتوانند از مشکلات بهوجود آمده جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان نیز در صورت مشاهده هرگونه کودک‌آزاری می‌توانند با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند تا با حضور همکاران ما خدمات لازم انجام گیرد.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار