http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

رئیس پلیس شهر "واکیگن" واقع در ایالت ایلینوی آمریکا اعلام کرد،‌ یک افسر پلیس پس از کشتن یک نوجوان آفریقایی-آمریکایی و زخمی کردن دوستش از اداره پلیس واکیگن اخراج شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک افسر پلیس روز سه‌شنبه "مارسلیس استنت"، نوجوان آفریقایی-آمریکایی را به ضرب گلوله کشت و دوستش را به طور جدی زخمی کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که آنها تلاش کردند تا از یک ایست بازرسی در شهر واکیگن واقع در ایالت ایلینوی فرار کنند. این رویداد موجی از اعتراضات را به وجود آورد به طوری که شرکت‌کنندگان از مقامات خواستند تا درباره این پرونده تحقیق کنند.

وین والاس، رئیس پلیس شهر واکیگن گفت: عصر جمعه، شهر واکیگن این افسر پلیس را به خاطر یک سری سیاست‌ها و نقض‌های صورت گرفته از کار برکنار کرد.

وی افزود: پلیس ایالت ایلینوی به تحقیقات خود ادامه می‌دهد و نتایج آن به دفتر دادستان ایالت ایلینوی ارائه خواهد شد.  

به دنبال مرگ جورج فلوید، مرد آفریقایی-آمریکایی به دست پلیس ایالت مینه‌سوتا در اواخر ماه مه، موجی از اعتراضات حقوق مدنی در سراسر آمریکا آغاز شده است.

مرگ یک سری از شهروندان آفریقایی- آمریکایی‌ توسط پلیس اصول اساسی آژانس‌های مجری قانون و سیستم قضایی آمریکا را زیر سوال برده و نژادپرستی در رفتار با مظنونین آفریقایی-آمریکایی غیرمسلح را افشا کرده است.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار