http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/یزدرئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد از آزادی تعداد ۳۶۷ نفر زندانی در شش ماهه نخست سال جاری با همت و تلاش اعضاء شعب فعال شورای حل اختلاف ویژه زندانیان استان و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده‌های خویش خبر داد.

«محمدرضا حداد» در در تشریح عملکرد شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان بیان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت زندان‌ها شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان نقش بسیار خوبی را در فرآیند کاهش جمعیت زندان‌ها داشته است.

این مقام قضایی اظهار کرد: تمام پرونده‌ها با موضوعات حقوقی و کیفری که اصحاب دعوی آنها تحت قرار یا محکومیت در زندان بسر می‌برند و امکان سازش در آنها وجود دارد به شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سراسر استان ارجاع داده می‌شود تا با انجام مذاکرات اصلاحی بین اصحاب دعوی آنها موضوع از طریق میانجی‌گری به صلح و سازش منتهی شود.

وی افزود: با ارجاع پرونده‌ها به شعب مستقر در زندان‌ها و بازداشتگاه های سراسر استان، نه تنها این امر موجب کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها خواهد شد بلکه کاهش موجودی و کاهش اطاله رسیدگی در مراجع قضایی را دنبال خواهد داشت.

حداد در پایان ابراز امیدواری کرد با استفاده از تمام ظرفیت های دستگاه قضایی استان و دیگر نهادهای تأثیرگذار از جمله صدا و سیما، نهادهای فرهنگی، ائمه جمعه و جماعت، معتمدان، منتفذین و ریش سفیدان با ترویج فرهنگ صلح و سازش بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان را فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، در حال حاضر در تمام زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سراسر استان شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر و در حال ارائه خدمات قضایی به ویژه در زمینه صلح و سازش به زندانیان است.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار