http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/همداندادستان اسدآباد گفت: با پایان ماه صفر برگزاری مراسم های جشن و عروسی آغاز خواهد شد که با توجه به شیوع کرونا خواستاریم و توصیه می کنیم از هر گونه تجمعات جلوگیری شود و در این راستا دستگاه قضای شهرستان در رابطه با حفظ سلامت مردم تجمعات را برنمی تابد و با کسی مماشات نداشته و برخورد قاطع خواهد کرد.

محمد شیرزادی چهارشنبه ۲۳ مهرماه در نشست  شورای تأمین با اصناف و رؤسای اتحادیه های شهرستان اسدآباد، اظهار کرد:قبل از ماه محرم و صفر نیز در رابطه با برخی از تجمعات مراسم های شهرستان برخوردهایی شده وافرادی به عنوان  مجرم شناخته و محکوم شدند که پرونده آنهت در حال قطعیت و ارسال به اجرای احکام است.

وی با تأکید بر تشدید نظارت و بازرسی های واحدهای صنفی و اماکن و بازار توسط  اتاق اصناف و اداره صمت شهرستان تصریح کرد: تذکر، بررسی و برخورد با واحدهای زیر مجموعه توسط اتاق اصناف و صمت ضمن توجه واحدهای صنفی به رعایت موارد دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت های اعلام شده از نقش مؤثری در کاهش روند رو به افزایشی این بیماری برخوردار خواهد بود.

شیرزادی  یادآور شد:هر واحد و صنفی که بخواهدتخلف و تخطی کند، این تخلفات می تواند موجب ابطال پروانه و مقرر شدن جریمه شود و یا ممکن است عنوان کیفری و مجرمانه برای این افراد داشته باشد و علاوه بر آن مسئول صنف هم مسئول کیفری و حقوقی شناخته شود ضمن اینکه مصوبات ستاد کرونا در حکم قانون دارد.

وی با بیان اینکه کسی که می تواند در رابطه با پیشگیری، کنترل و مقابله با این بیماری کاری انجام دهد حقی بر گردنش مستقر است، خاطرنشان کرد:طبق گزارش ها در چند روز اخیر  در بازرسی ها و نظارت ها برخی واحدهای صنفی متخلف کرونایی شهرستان پلمب شده و برخی تذکر گرفته اند و با برخی در حال برخورد کیفری بوده و پرونده قضایی برای آنها تشکیل شده است. 

شیرزادی با اشاره به اینکه براساس مصوبات با واحدهای صنفی که در رابطه با دستورالعمل های کرونا تخلف می کنند دو نوع برخورد با  این موارد  وجود دارد، گفت: در این راستا برخی واحدها که تخلف می کنند، با آنها برخورد می شود و برخی از واحدهای صنفی که مرتکب جرم شده باشند، علاوه بر مسئولیت انتظامی چون ابطال پرونده و جریمه های صنفی، برخورد کیفری و حبس هم برای آنها درنظر گرفته خواهد شد.

دادستان اسدآباد در ادامه تصریح کرد:بیماری کرونا به لحاظ بیماران مبتلا و کشته شدگان سرعت گرفته و بسیاری خانواده ها داغدار شده اند و برخی در بیمارستان و قرنطینه به سر می برند که در کنار آن مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد و اخیرا این مشکلات به سمت دستگاه قضا اعم از اختلافات خانوادگی در حال سرازیری است به طوریکه این بیماری در گوشه گوشه زندگی مردم رخنه کرده و برای مهار افسار گسیخته آن باید نسبت به پیشگیری و توجه به موارد پروتکل و دستورالعمل های بهداشتی در راستای سلامت مردم و جامعه توسط تک تک جامعه اهمیت بسیار ویژه ای داده شود.

 وی با تأکید بر دفن اموات با توجه به رعایت پروتکل ها بر اساس مصوبات مد نظر ستاد کرونا، افزود: متأسفانه با شرایط موجود این بیماری برای توجه به حقوق شهروندی و سلامت مردم چاره ای جز برخورد با متخلفان نیست.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار