http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/قزوینرئیس‌کل دادگستری استان گفت: در حال حاضر هدف‌گذاری صورت گرفته در خصوص عملکرد سایت پسماند محمدآباد محقق نشده است، و از سویی دیگر تضییع حقوق عامه و از بین رفتن بیت‌المال در این حوزه وجود دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین، مسئولان قضایی و اجرایی استان از سایت پسماند محمدآباد بوئین‌زهرا بازدید کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی در این بازدید با اشاره به تعطیلی این جایگاه در قسمت زباله خانگی به دلیل شیوع کرونا، اظهار کرد: این سایت نباید لحظه‌ای تعطیل و پلمب شود چراکه مانند یک واحد تولیدی باید به‌صورت مداوم در حال فعالیت باشد.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: روزانه ۷۰۰ تُن زباله وارد این سایت می‌شود درحالی‌که ظرفیت بازیافت در قسمت زباله خانگی آن ۴۰۰ تُن است.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: باید کارگروهی متشکل از دادگستری، استانداری، سازمان بازرسی، شهرداری، محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شود تا برای رفع اشکالات و نقاط ضعف مجموعه تصمیم‌گیری کند.

وی گفت: در حال حاضر هدف‌گذاری صورت گرفته در خصوص عملکرد این سایت محقق نشده است و از سویی دیگر تضییع حقوق عامه و از بین رفتن بیت‌المال در این حوزه وجود دارد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی بیان کرد: با عضویت دادگستری و سازمان بازرسی استان در کارگروه پسماند استان پس از ارائه نظر کارشناسی، نتایج دریافت خواهد شد و در جلسه‌ای با حضور استاندار و رئیس‌کل دادگستری استان تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، سایت محمدآباد در سال ۸۱ در ۱۱۰ هکتار زمین از اراضی روستای محمدآباد از توابع شهرستان بوئین‌زهرا جانمایی شد و از سال ۸۳ تا ۸۹ نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت. قرار بود در این مکان روزانه ۲۵۰ تُن زباله خانگی از ۱۱ شهر دریافت شود که این میزان طی سال‌های اخیر به ۸۰۰ تُن و ۲۱ شهر رسیده است.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار