http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/خراسان رضوی شورای استانی سازمان نظام روانشناسی ومشاوره استان خراسان رضوی در باره تخلف دو روانشناس در مشهد اطلاعیه صادر کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:
 

«به استحضار همکاران روانشناس و مشاور و نیز شهروندان عزیز می‌رساند که در راستای حفاظت از حریم اخلاقی و حرفه‌ای فعالیت‌های روانشناسان و مشاوران و برخورد قانونی با کسانی که به سوء استفاده از این شغل مهم می‌پردازند، اخیرا اطلاعیه‌ای توسط دادگستری استان خراسان رضوی صادر شده است که در آن به دستگیری دو نفر روانشناس‌نما به اتهام اغفال زنان اشاره شده است. بدین وسیله ضمن سپاس و قدردانی از دادگستری محترم استان خراسان رضوی بابت جدیت در پیگیری پرونده و انجام اقدام قضایی،  به استحضار می‌رساند که پرونده این افراد پس از بررسی در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای شورای استانی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره خراسان رضوی به دلیل عدم عضویت آنان در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و وجود اتهاماتی خارج از حیطه روانشناسی جهت بررسی موارد اتهامی در اختیار دادگستری خراسان رضوی قرار گرفته است.


 لازم به ذکر است که افراد مذکور در اطلاعیه، عضوهیات علمی دانشگاه نیستند، پروانه اشتغال حرفه‌ای ندارند و نیز فاقد مجوز مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بوده‌اند. آنان تحت پوشش روان‌شناس و مشاور به ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره‌ می‌پرداختند و در آن با سوء استفاده از احساسات پاک دینی به اغفال زنان و دختران می‌پرداختند. چنین افرادی در هر حرفه‌ای وجود دارند که ضرورت دارد سازمان‌های مسئول و شهروندان گرامی با مراقبت بیشتر مانع دستیابی آنان به اهداف خود گردند. 

ضمن قدردانی و سپاس از همکاران شریف روانشناس و مشاور که در ایام سخت بحران کرونا یار و یاور کودکان، خانواده‌ها و مراکز مسئول بوده‌اند و به منظور حفاظت از حقوق مراجعان محترم تقاضا داریم تا شهروندان عزیز جهت استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره به روانشناسان و مشاوران دارای پروانه اشتغال و نیز مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مراجعه نمایند.


 اسامی روانشناسان و مشاوران دارای پروانه اشتغال و نیز مراکز معتبر خدمات روانشناسی و مشاوره مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در سایت www.pcoiran.ir ارایه شده است. وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار