http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمدمدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۶۶ زندانی جرائم غیرعمد این استان در آستانه عید نوروز خبر داد.

«اسماعیل جمیاری» افزود: در ادامه برگزاری آئین های آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان تعداد ۶۶ نفر از محکومین مالی زندان های استان با ترکیب ۵۸ نفر مرد و ۸ نفر زن از زندان آزاد شدند.

وی میزان کل بدهی این افراد را حدوداً ۳۶ میلیار تومان اعلام و اظهارکرد: این بار نیز شکات و طلبکاران با حضور در کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها و ستاد دیه استان بیش از ۵۰ درصد از طلب خود را به زندانیان بدهکار بخشیدند و مابقی نیز با اعطای تسهیلات بانکی، پذیرش اعسار و کمک های بلاعوض ستاد دیه کشور و بنیاد تعاون زندانیان تأمین و در آستانه سال نو این افراد از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد خدمات ستاد دیه استان را قابل تحسین دانست و خاطرنشان کرد: در طول سالجاری نیز جمعاً ۲۹۰ نفر شامل ۲۶۶ نفر مرد و ۲۴ زن از محکومین مالی نیازمند و آبرومند از محل کمک های مردمی و منابع استانی ستاد دیه، تسهیلات بانکی ارزان قیمت، پذیرش اعسار، همکاری خانواده بدهکاران در تأمین بخشی از دیون، کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی، گذشت و رضایت شکات و طلبکاران و بخصوص کمک های مستمر ستاد دیه کشور از زندان های استان آزاد شده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد، جمیاری این اقدامات و دیگر فعالیت‌ها از جمله اعطاء تسهیلات قضایی را در راستای سیاست های قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت زندانیان و نیز جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از حبس دانست و اظهار امیدواری کرد: با کمک و مساعدت خیرین و نیکوکاران استان و کشور شاهد انجام اینگونه خدمات حمایتی و انسان دوستانه باشیم.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار