note 7 arama kaydı düzenleme drivers samsung galaxy s5 mini como descobrir cep telefonu geolocalisation portable samsung galaxy s5

ایسنا/یزدمجتمع شورای های حل اختلاف ابرکوه که ساخت آن در سفر رئیس قوه قضاییه به استان یزد مصوب شده بود، با حضور مسئولان دادگستری یزد کلنگ زنی شد.

«غلامعلی دهشیری» رئیس کل دادگستری استان یزد در این مراسم گفت: در پی سفر پر خیر برکت ریاست قوه قضاییه به استان یزد، طرح عمرانی احداث مجتمع شورای های حل اختلاف ابرکوه از محل اعتبارات استانی تصویب شد.

وی با بیان این که زمین این مجتمع در سنوات قبل خریداری شده است، تصریح کرد: این مجتمع که مسمی و مزیَّن با نام سردار دلها حاج قاسم سلیمانی خواهد شد، با مراسم کلنگ زنی امروز عملیات عمرانی اولیه آن با استفاده از منابع محلی شروع خواهد شد اما فرایند تخصیص نهایی اعتبار استانی آن مستلزم طرح در کمسیون ماده ۲۳ و طی یکسری از مراحل قانونی است.

این مقام قضایی، احداث ساختمان شورای های حل اختلاف را در راستای دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش های انسانی که همواره مورد توجه ریاست قوه قضاییه است برشمرد و بیان داشت: تجمیع شعب شوراها در یک ساختمان مناسب و جلوگیری از پراکندگی و سرگردانی مردم و ایجاد فضایی خوب و درخور شأن مراجعین و کارکنان، یکی از تأکیدات ریاست قوه قضاییه در موضوع تکریم ارباب رجوع است.

رئیس کل دادگستری استان از کاهش حدود ۱۵درصدی پرونده های وارده به شورای حال اختلاف استان خبر داد و گفت: در شوراهای حل اختلاف استان یزد، یک سوم پرونده های قابل سازش، منتهی به صلح و سازش شده اند و  حدود ۱۵درصد کاهش ورود پرونده ها به شورا در سال جاری رقم خورده است، که این آمار قابل توجه است.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف، حل اختلاف با رویکرد سازشی است و با اصلاح و تصویب قانون شوراها دیگر شعب حکمی از شوراها جمع خواهد شد و تنها رسالت صلح و سازش برای مجموعه شوراهای حل اختلاف خواهد ماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، دهشیری با اشاره به اخذ رضایت اولیاء دم در ۴ فقره پرونده قتل در در سال جاری در استان، ابراز کرد: فلسفه وجودی شورای های حل اختلاف، وساطت، کدخدا منشی و اصلاح ذات البین است که باید به اصل خویش برگردند.

رئیس کل دادگستری بیان کرد: در اجرای بخشنامه مورخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ریاست قوه قضاییه در ارجاع پرونده های حقوقی از محاکم به شوراها جهت سازش، استان یزد رتبه دوم کشوری و در ارجاع پرونده های کیفری رتبه هشتم کشوری  را در ۵ ماهه کسب کرده است.وکیل گیلان-رشت

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

instagram takipi al

آخرین اخبار