http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/کرماندادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از راه اندازی اقامتگاه موقت متهمان در سیرجان خبر داد و گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها جزء مهمترین برنامه های کلان قوه قضایه می باشد.

"محسن نیک ورز" پنجشنبه سوم بهمن ماه در تشریح جزییات این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و دستور العمل حفظ کرامت و ارزش های انسانی، ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه و آئین نامه حفظ حقوق شهروندی این اقامتگاه ها بر ای اولین بار در در استان کرمان و شهر سیرجان راه اندازی شده اند.

این مقام قضایی با بیان اینکه در این طرح متهمان تحت قرار کفالت و یا وثیقه در جرائم خرد و سبک که به دلیل عجز از تودیع وثیقه بایستی به زندان وارد شوند دیگر در ابتدای امر وارد زندان نمی شوند و به این اقامتگاه ها معرفی می شوند ادامه داد: متهمان در یک مهلت ۱۴روزه فرصت خواهند داشت نسبت به تامین و تودیع وثیقه اقدام و از ورود خود به زندان جلوگیری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان بیان کرد: یکی از مهمترین مزایای اجرای این طرح در کنار کاهش جمعیت زندان ها این است که افراد معرفی شده به این اقامتگاه ها انگشت نگاری نمی شوند و  برچسپ زندانی روی این افراد نمی خورد و از لحاظ اجتماعی در آینده دچار مشکل نخواهند شد ضمن آنکه محیط این اقامتگاه ها متفاوت از زندان است و خانواده متهمان می توانند با این افراد به راحتی ملاقات کرده و مقدمات آزادی آنان را فراهم کنند.  

وی خاطر نشان کرد: پس از دستور ریاست کل دادگستری استان کرمان، تلاش در جهت راه اندازی این اقامتگاه آغاز شد و ظرف کمتر از یک ماه با تخصیص یک مکان مناسب و تجهیز آن، از اول بهمن این اقامتگاه راه اندازی و متهمان در آن پذیرش می شوند.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار