http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمدرئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه داوطلبان تخلف بوده و با برخورد قانونی روبه رو می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین درویشیان ظهر یکشنبه ۲۹ دی ماه در جمع خبرنگاران، در یاسوج افزود: به همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌کنم که نظارت کرده تا از امکانات دولتی در له یا علیه کاندیدایی یا در وقت اداری برای تبلیغ استفاده نشود و گزارشات مستند به مرجع قضائی فرستاده می‌شود.

وی اظهارکرد: یکی از مأموریت‌های سازمان بازرسی در همه انتخابات‌ها این بوده که هیچ کارمند دولت در هر سطحی نباید از امکانات دولتی و یا در وقت اداری له یا علیه کاندیدایی اقدام کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ظرفیت منابع طبیعی و جنگل‌های کشور، خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست که یکی از بخش‌های آن جنگل است، بسیار مهم بوده و اینکه کشور ما نسبتاً خشک است، باید این میزان جنگلی که داریم را صیانت کنیم. بیشتر از اراضی فاقد جنگل باید به اراضی جنگلی توجه شده و اجازه سوءاستفاده و تصرف، تخریب و تغییر کاربری جنگل را ندهیم.

درویشیان تصریح کرد: این مهم در کنار سایر موضوعات حوزه اراضی، از اولویت‌های سازمان بازرسی و کشور است.

وی ادامه داد: هر اقدام صیانتی لازم برای حفاظت از جنگل‌ها انجام خواهد شد و نباید به هیچ دستگاه و شخص حقیقی و حقوقی اجازه داده شود که با هر بهانه و دور زدن قانون تصرفی انجام دهد.

رئیس سازمان بازرسی کشور محیط زیست را سرمایه ملی کشور دانست و عنوان کرد: باید از این سرمایه ملی به خوبی صیانت کرد.

درویشیان اظهارکرد: ما در حوزه دریا خواری، کوه خواری، زمین خواری، جنگل، حریم رودخانه‌ها که بعضاً مورد تعدی قرار گرفته اقدام کردیم. در بحث سیل ابتدای سال چند استان نیز یکی از موضوعات جدی، عدم توجه مسئولین آن زمان در صیانت از بسترها و تصرفات بود که باعث خرابی‌ها و آسیب‌ها شده بود.

وی در خصوص قرار گرفتن برخی کارخانه‌های شن و ماسه در بستر رودخانه‌ها، تاکید کرد: مردم باید به رفع چنین مواردی کمک کنند و همچنین اگر گزارشی از ایجاد کارخانه‌ها در بستر ارائه شود، جلوی این کار از ابتدا گرفته شده و باید پیشگیری به عدم ایجاد چنین مشکلاتی پیش از نیاز به رفع شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: حتماً بازرسی استان به این مورد ورود پیدا کرده و پیشنهادات سازمان بازرسی لازم الاجرا بوده و ضمانت اجرایی در قانون پیش بینی شده و بررسی و پیگیری انجام خواهد شد.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار