http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/یزدرئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری یک قاضی قلابی که با همدستی یک وکیل سابق دادگستری و فردی دیگر، با ادعای اِعمال نفوذ و جعل اسناد قوه قضاییه، کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

«مجید فرهمندزاده» در این رابطه اظهار کرد: این افراد ضمن ارتباط‌گیری با برخی از افراد که دارای پرونده در دستگاه قضایی بودند و با این ادعا که نزد مسئولین عالی رتبه قوه قضاییه نفوذ و اعتبار دارد اقدام به اخذ وجه و کلاهبرداری می‌کرده‌اند.

وی تصریح کرد: متهمان این پرونده جهت جلب اعتماد سوژه‌های خود، اقدام به جعل اسناد با امضا و مهر مسئولین عالی رتبه قوه قضاییه، نموده‌اند.

این مقام قضایی از دستگیری وکیل سابق دادگستری مرتبط در این پرونده کلاهبرداری در یکی از استان‌های همجوار خبر داد و گفت: پس از دستگیری قاضی قلابی، وکیل سابق دادگستری که همدست او بوده و نقش بسزایی در این کلاهبرداری‌ها داشته با صدور نیابت قضایی و توسط ضابطین در یک استان دیگر دستگیر شد که با بررسی‌های انجام شده، مشخص گردید این فرد در چند استان دیگر هم پرونده داشته و تحت تعقیب است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: در این پرونده کلاهبرداری، قاضی قلابی و وکیل سابق با توجه با آشنایی نسبی با فرایند‌های حقوقی و قضایی، اعتماد مردم را جلب می‌کرده‌اند و در این مسیر با جعل اسناد، عناوین و مهر‌های اشخاص، مردم را سرکیسه و مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری انجام داده‌اند.

وی ابراز کرد: مردم فریب این گونه افراد شیاد و کلاهبردار را بخورند چرا که حبل المتین موفقیت و حصول حق، تمسک به قانون و تبعیت از مقررات است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، فرهمند‌زاده در پایان بیان کرد: همیشه کلاهبرداران خود را افراد ذی‌نفوذ جلوه می‌دهند که می‌توانند با اعمال نفوذ، در سیر  قانونی پرونده تغییر ایجاد کنند به طور معمول برای توجیه سوژه های خود و جلب اعتماد آنان، مرتکب جعل و سایر اقدامات مجرمانه دیگر نیز می‌شوند.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار