http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

ایسنا/اردبیلرئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برخلاف افکار و توطئه‌های تفرقه‌افکنانه آمریکای جنایتکار عامل وحدت و انسجام بین‌ ملت‌های آزادیخواه و تمام انسان‌های آزاده است.

سیدناصر عتباتی امروز 18 دی ماه در حاشیه جلسه کمیه حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری در اردبیل، اظهار کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی مطالب زیادی پیرامون زوایای زندگی آن شهید وارسته در کشور مطرح شد و وظیفه ماست تا با معرفی این شهید و شناساندن زوایای اخلاقی و منش رفتاری وی برای نوجوانان و فرزندان خوود الگوسازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی الگوئی بی‌بدیل و بی‌نظیر در تمام حوزه‌هاست و این شخصیت نه تنها در کشورهای منطقه و محور مقاومت و جهان اسلام بلکه در تمامی کشورهای آزادیخواه و ظلم ستیز که در مقابل کفر و ظلم مبارزه می‌کنند، نماد مبارزه با است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: دشمنان ما به ویژه آمریکای جنایتکار از این حرکت خود قصد بهره‌برداری‌های تفرقه‌افکنانه و توطئه‌آمیز در محور مقاومت داشت، غافل از اینکه در چند روز گذشته به برکت خون این شهید انسجام و وحدت را در تمامی کشورهای منطقه و محور مقاومت شاهد بودیم و امروز رعب و وحشتی که در دل‌های مستبدان منطقه افتاده است تماشایی است.

عتباتی گفت: آمریکا با زیرپا گذاشتن تمام اصول و قواعد اخلاقی و بین‌المللی در حالی که خودش مدعی حقوق بشر است اقدامی خلاف موازین جهانی انجام داد و در حالی که شهدای مقاومت در ساعاتی آرام قصد تردد داشتند نسبت به شهادت آنها اقدام کرد و خود ناقض اصلی حقوق بشر در جهان است.

وی ادامه داد: قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران جرات هر حرکتی را از آمریکا گرفته است و جهان باید پیشتر از اینها به قدرت نظامی ایران پی می‌برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اقدام امروز سپاه در پایگاه عین‌الاسد که سبب وارد شدن خسارت عدیده‌ای به پایگاه‌های نظامی آمریکا شد، با دید حقوقی و قضائی نگریسته شود، تصریح کرد: جامعه حقوقی و اساتید حقوق بین‌الملل باید در کنار نیروهای مسلح و ارتش به سمت و سوی انتشار ابعاد حقوقی جنایات آمریکا حرکت کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: آمریکا برخلاف منشور سازمان ملل متحد که به صورت شفاف و روشن بیان کرده هیچ کشوری ثالثی حق ندارد به نیروهای نظامی ارشد کشور دیگر در خاک میزبان تجاوز کند اما به عینه مشاهده می‌کنیم که آمریکای متجاوز و جنایتکار به رغم تصرف خاک عراق فرمانده ارشد نظامی ما را به شهادت می‌رساند و پشت این اقدام تروریستی را نیز ایستاده است.

عتباتی اظهار کرد: قاسم سلیمانی یک فرد و شخص قائم به یک منطقه جغرافیایی نبود بلکه این شهید وارسته نشان و نماد محور مقاومت و آزادی در تمام دنیاست و جنایت اخیر امریکا نشان داد که چگونه مدعیان حقوق بشر خود ناقض آن هستند و امروز همه این مدعیان لال شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مقابل رفتار شنیع آمریکا که به صورت مخفیانه و شبانه سردار باعظمت ما را به شهادت رساند و این اقدام غافلگیرانه را در منطقه انجام داد، اما ایران با تکیه بر قدرت نظامی و دینی خود با حفظ تمام قوانین بین‌المللی اعلام کرده بود که منطقه را می‌زنیم و بهتر است بساط خود را جمع کرده و به خانه‌های خود بازگردید.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به تشییع جنازه عظیم و حضور سیل‌آسای مردم در این صحنه تاریخی را نیز یادآور شد و بیان کرد: این امر و حضور خودجوش و از سر ارادت مردم ما نشان داد که ملت علیرغم تنگناهای اقتصادی و مالی در حوزه‌ها مختلف پشت سر نظام ایستاده‌اند و این زنگ خطر برای دشمنان ماست که خروش ملت ما را نمی‌توانند پاسخگو باشند.

عتباتی تصریح کرد: امروز مطالبه به حق مردم در خصوص انتقام سخت به صورت هنرمندانه و در یک اقدام متقابل به ثمر نشست و ایران که به صورت شفاف اعلام کرده بود انتقام سختی در راه است به وعده خود عمل کرد.

وی گفت: ایران در اقدام امروز نیز تمام موازی بین‌المللی و حقوق بشر را رعایت کرد و هر کشور متجاوزی که چنین رفتار ناشایستی را از خود نشان دهد قطعا با سیلی محکم سپاه روبرو خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: برخلاف عقیده برخی‌ها که معتقدند این اقدام سپاه در شرایط خصومت و جنگی بود، اصلا چنین نیست ما در شرایط خصومت قرار نداشتیم و این یک اقدام خارج از خصومت بود که نیروهای مسلح ما قدرت نظامی خود را به رخ دشمنان کشیدند.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار