http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تأکید کرد که حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی بیداری عظیم و خیزشی بلند در بین نسل سوم و چهارم انقلاب بوده و این بیانگر ارزش و احترام این نسل به مردان بزرگ انقلاب است.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور گسترده آحاد مردم در تشییع پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: این حرکت خودجوش مردمی که ما در شهرهای اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان شاهد بودیم بیانگر این است که ملت ایران به فرزندان خود و مدافعان وطن‌اش وفادار بوده و به آنان اعتماد و اعتقاد دارند. حرکتی که از سوی مردم انجام شد یک بیداری عظیم و خیزش بلند بین جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب تلقی می‌شود و نشان می‌دهد که برای مردان نسل اول انقلاب خود ارزش قائل‌اند.

وی در ادامه اظهار کرد: شهادت سردار وحدت عجیبی را بین اقشار مختلف جامعه و نسل‌های اول تا چهارم انقلاب رقم زد. ما شاهد بودیم که همه گروه‌های اصلاح طلب، اصول گرا، میانه به میدان آمده و این وحدت بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید از این وحدت خروشان بهره بگیریم. همان طور که حاج قاسم به هیچ جناحی وابسته نبود و صرفا پیرو رهبر عزیز و امام راحل بود ما نیز باید پیروی امام و رهبری و دفاع از وطن را در اولویت قرار داده و از کنار مسائل زودگذر عبور کنیم و به اصل انقلاب و نظام توجه داشته باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس از مبارزان برجسته و سخت‌کوش جبهه مقاومت بودند،‌ بیان کرد: اینکه از بین تمام منتقدین دشمنان می‌بینیم که آمریکا دست بر روی این دو عزیز می‌گذارند دارای نکته‌ای است. هر دو برای ملت ایران و عراق کوشیدند و از جان خود جنگیدند. هر دو برای وحدت بین دو ملت تلاش کردند و آمریکا نیز از وحدت بین ملت ایران و عراق هراس داشت به همین علت این جنایت را انجام داد.

نوروزی در ادامه تأکید کرد: آمریکا می‌داند که این وحدت و انسجام که امروز در امت اسلام تقویت شده برگرفته از اسلام، قرآن و حوزه‌های علمیه است به همین علت ترامپ دیوانه تهدید به مورد هدف قرار دادن مراکز فرهنگی می‌کند. شهادت سردار سلیمانی اعلان وحدت و انسجام بود و همه باید از آن پاسداری کنیم.

نماینده مردم رباط کریم در ادامه با تأکید بر اینکه حمله به مراکز فرهنگی برخلاف عرف بین‌الملل است، تأکید کرد: براساس قانون بین‌المللی حمله به مراکزی که در مسائل نظامی دخالت ندارند جرم محسوب می‌شود. در هیچ جایی قانون بین‌الملل چنین اجازه‌ای داده نشده است و قطعا ما نیز براساس ماده ۵ قانون مجازات اسلامی برای حفاظت از کیان خود در مقابل آمریکا ایستاده و حتی اگر لازم باشد مقابله به مثل انجام می‌دهیم.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار