http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از آتش زدن ساختمان دادگستری منطقه باب الشرقی در مرکز بغداد و نیز منفجر کردن یک برج مراقبت در شرق پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، عبدالکریم خلف، سخنگوی نظامی عادل عبدالمهدی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از اقدام گروهی که آنها را "متواری" توصیف کرد، برای منفجر کردن یکی از برج‌های مراقبت در شرق بغداد خبر داد.

وی به تلویزیون رسمی عراق گفت، گروهی "متواری" در منطقه البلدیات در شرق پایتخت اقدام به منفجر کردن یکی از برج‌های دیده‌بانی برای مخفی کردن جرایم‌شان کردند.

خلف همچنین گفت: ساختمان دادگستری منطقه باب الشرقی در مرکز بغداد دچار حریق شد و تلاش‌هایی از سوی برخی مجرمان برای مانع تراشی جهت رسیدن تیم دفاع مدنی برای اطفای حریق وجود داشت.

در این راستا دحام الخفاجی یک افسر پلیس بغداد نیز گفت، آتش‌سوزی در دو طبقه یک ساختمان تجاری هفت طبقه که شامل انبار عطر بود در میدان الخلانی در مرکز بعداد رخ داد.

او افزود، علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست.

در حادثه جداگانه‌ای الخفاجی گفت، بمبی صوتی در نزدیکی پل الجمهوریه در نزدیکی میدان التحریر بغداد منفجر شد که تلفاتی نداشت.

نیروهای امنیتی روز شنبه تحصن‌کنندگان در نزدیکی چند پل در مرکز بغداد را متفرق کردند اما تحصن‌کنندگان در میدان التحریر به تجمعات خود ادامه دادند.

در عین حال به گفته یک منبع امنیتی، معترضان در استان میسان در جنوب عراق ورودی گذرگاه الشیب در مرزهای ایران و مسیر منتهی به میدان نفتی البزرکان (یکی از میادین نفتی استان) را بستند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود، تعدادی تظاهرکننده ورودی گذرگاه الشیب رابط بین استان میسان با ایران را بستند و موانعی را در آنجا قرار داده و تایرها را آتش زدند.

این منبع تصریح کرد، تظاهرکنندگان دیگری نیز مسیر منتهی به میدان نفتی البزرکان را بستند و نیروهای امنیتی مداخله‌ای برای گشودن مسیر نکردند.

همچنین پلیس و امدادرسانان گفتند،‌ چهار معترص در جنوب یعنی در  شهر الناصریه مرکز استان ذی قار کشته شدند.

کمیته حقوق بشر در پارلمان عراق نیز روز یکشنبه آمار قربانیان اعتراضات در عراق را از ابتدای اکتبر ۳۱۹ تن اعلام کرد.

این در حالی است که برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق با رئیس شورای عالی قضایی،‌ رئیس پارلمان و نخست وزیر در کاخ السلام بغداد درباره وضعیت کشور تشکیل جلسه داد و شرکت کنندگان در این نشست بر موضع ثابت خود یعنی امتناع از به کار گرفتن هرگونه راه حل نظامی برای تظاهرات مسالمت‌آمیز و مواخذه شدید هرگونه اعمال خشونت افراطی تاکید کردند.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار