http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه قضایی بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود به‌عنوان حافظ، حامی و پشتیبان همه نهادها و دستگاه‌ها در راستای اجرای صحیح قوانین خواهد بود و در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای نیز همراه و پشتیبان دستگاه‌های متولی است زیرا یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، محمد قاسمی، دادستان قزوین در دهمین همایش سازمان‌ها، دستگاه‌های ترافیکی و راهوران محله و تجلیل از تلاشگران حوزه ترافیک استان قزوین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، گفت: تلفات و حوادث جاده‌ای همواره یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بوده و معظم له تأکید دارند که همه باید تلاش کنیم که این حوادث کاهش یابد و به تعبیر ایشان، حتی فوت یک انسان در تصادفات نیز زیاد است.

وی افزود: استان قزوین در مسیر عبور ۱۱ استان دیگر قرار دارد و از حیث حوادث جاده‌ه‍ای بسیار حائز اهمیت است زیرا تردد در محورهای مواصلاتی استان زیاد است ازاین‌رو همه باید تلاش کنیم که تلفات و حوادث جاده‌ای در استان به حداقل برسد.

قاسمی در ادامه بیان کرد: بسیاری از حوادث جاده‌ای منجر به از دست رفتن سرپرست خانواده می‌شود که گاهی به لحاظ شرایط اقتصادی، اعضاء خانواده را دچار مشکلات و معضلات متعددی می‌کند.

دادستان قزوین افزود: خانواده‌ای که در تصادفات عضوی از خود را از دست می‌دهد و یا مصدوم می‌شوند، برای همیشه درگیر این موضوع چه به لحاظ روحی و روانی و چه از حیث مسائل اقتصادی خواهد بود و گاهی تبعات فردی و اجتماعی ناشی از حوادث جاده‌ای جبران‌ناپذیر است و آسیب‌های فراوانی را در پی دارد.

این مقام قضایی استان بیان کرد: اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های متولی در سطح استان در چند سال اخیر در راستای کاهش سوانح و حوادث جاده‌ای قابل‌تقدیر است، اما همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا حوادث جاده‌ای به حداقل برسد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که خطای انسانی علت اصلی آن است و به دلایلی همچون خواب‌آلودگی، استفاده از تلفن همراه، عدم استفاده از کمربند ایمنی، عدم رعایت نظام مربوطه اتفاق می‌افتد که ناشی از فقدان فرهنگ صحیح رانندگی است و همه دستگاه‌ها ازجمله صداوسیما، رسانه‌ها و نهادهای متولی امر فرهنگ باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا بتوان فرهنگ درست رانندگی را در جامعه نهادینه کرد تا شاهد این حوادث تلخ نباشیم.

دادستان قزوین گفت: ریاست معظم قوه قضاییه نسبت به اصل پیشگیری از وقوع جرم و احیاء حقوق عامه تأکید فراوان دارند که توجه ویژه به این موارد می‌تواند در بحث کاهش جرائم رانندگی، تلفات و حوادث جاده‌ای راهگشا باشد و درنهایت کاهش ورودی پرونده‌های قضایی مربوط به تصادفات را شاهد باشیم زیرا این پرونده‌ها چالش‌های زیادی را برای مردم و دستگاه قضایی ایجاد می‌کند.

محمد قاسمی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرم، ستاد پیشگیری از تصادفات در دادسرای قزوین با جدیت فعال است و مصوبات و پیگیری‌های خوبی را در این حوزه اعم از مسائل مربوط به راهداری، موارد مرتبط باراهنمایی و رانندگی، شناسایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز داشته است که به لطف خدا با تلاش و عزم جدی همه دستگاه‌های متولی شاهد کاهش چشمگیر حوادث جاده‌ای در استان هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تأکید کرد: بسیاری از افراد به دلایل گوناگون در مسیر جاده‌ها قرار گرفته و مسافرت می‌کنند و ما موظفیم در راستای احیاء حقوق عامه، حقوق این افراد را تأمین کنیم تا در سهولت و آرامش خاطر بتوانند در جاده‌ها سفر کنند و از خدمات مطلوب آن بهره‌مند شوند.

قاسمی در پایان یادآور شد: دستگاه قضایی بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود به‌عنوان حافظ، حامی و پشتیبان همه نهادها و دستگاه‌ها در راستای اجرای صحیح قوانین خواهد بود و در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای نیز همراه و پشتیبان دستگاه‌های متولی است زیرا یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی است.


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار