http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از صدور کیفرخواست برای شهردار سابق یکی از شهرستان‌های این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، محمدحسین صادقی به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: برخورد قاطع با فساد در هر سطح از اولویت‌های اصلی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه است.

وی یکی از اصلی‌ترین راهکارهای مقابله با فساد را ارتقاء نظارت‌های هوشمند درون دستگاهی دانست و متذکر شد: طبق ماده ۱۳ قانون ارتقا سلامت نظام اداری و ماده ۶۰۶ قانون مجازات اسلامی کلیه مدیران و روسای دستگاه‌ها موظف هستند در صورت مشاهده هر گونه فساد مالی موضوع را به مقامات قضائی گزارش کنند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین برابر با تبصره ماده فوق الذکر کلیه کارکنان دستگاه‌ها نیز موظفند در صورت مشاهده جرایم، موضوع را به صورت مکتوب و فوری به مسئول مافوق خود یا واحد نظارتی مربوطه گزارش کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که هر یک از مدیران یا کارکنان به وظیفه قانونی خود عمل نکنند مشمول تعقیب کیفری و مجازات خواهند بود.

صادقی در ادامه ضمن تذکر به واحدهایی که تکلیف نظارت درون دستگاهی دارند بر عمل به وظایف بدون مماشات خود، بر ضرورت تقویت پایش‌های هوشمند در تمامی دستگاه‌ها به ویژه سازمان‌هایی که گردش مالی بالایی دارند یا بسترهای تخطی از ضوابط قانونی به سبب نوع کار یا خدمات در آنها بیشتر است تاکید کرد و گفت: در همین خصوص آسیب‌شناسی خلاءهای قانونی نیز یک اولویت است.

 وی در ادامه اظهار کرد: بر این مبنا کیفرخواست برای شهردار سابق یکی از شهرستان‌های کرمانشاه به اتهام تضییع اموال دولتی به مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال در روزهای اخیر صادر شده است.

️دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پس از تکمیل تحقیقات برای نامبرده و ۱۸ نفر دیگر به اتهام سوء استفاده مالی کیفرخواست صادر شده و تقاضای تعیین کیفر و نیز جبران خسارات وارده شده است.

وی افزود: دستگاه قضایی در راستای صیانت از بیت‌المال و حفظ حقوق عمومی و مواجهه جدی و بازدارنده هیچ‌گونه مماشات و اغماضی نخواهد داشت.

صادقی در پایان با اشاره به آیه ۱۸ سوره "ق" خداوند را بالاترین ناظر دانست و گفت: البته تقوای الهی همواره یک عامل بازدارنده قوی از مناهی و منکرات است.
http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار