http://adl-iran.ir/images/321.jpg

http://adl-iran.ir/images/22.gif

اکثریت اعضای مجمع عمومی هلال احمر در حمایت از سرمایه اجتماعی و معنوی (داوطلبان، امدادگران و جوانان) و پرهیز از جنجال آفرینی در ارتباط با این سازمان بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

به نام خدا

خیل عظیم و سترگ داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.

با تعظیم به پیشگاه پرجلال و با کرامت شهیدان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس که به تضمین خون پاک و طاهرشان عزت، عظمت و استقلال میهن و ملت اسلامی ایران بیمه و از سوی دیگر پیام صلح و دوستی در سراسر عالم گیتی بنام کلام حیات بخش مهر تثبیت گردد.

حوادث یکسال اخیر از گزارش تخلفاتی در بعضی از بخش های اقتصادی هلال احمر به همت و دقت حراست در معیت سایر نهادهای امنیتی و همکاری مدیران درون سازمانی طی مراحل قانونی به دادگاه صالحه به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم نهایی ارجاع گردیده که با تاسف در مواردی با شایعه پراکنی صداهای معاند ( بی بی سی ...) و نیز تحرکات ناآگاهانه برخی افراد حقیقی و حقوقی در فضای مجازی و رسانه ها که متاسفانه گاهی با رفتار عجولانه افراد منتسب به هلال احمر با ارسال نامه، بیانیه، قضاوت نابجا و اقدامات دیگر همراه گردید تا جائیکه فداکاری و ایثار سایر مجموعه های هلال (سازمان امداد و نجات، سازمان داوطلبان، معاونت بهداشت و درمان و ...) که در حوادث خطیر و سنگین زلزله و سیل به اظهار کارشناسان بین المللی کارنامه درخشان و تاریخی از خود ثبت نموده به نسیان و فراموشی سپرده شد.

تشویش اذهان ملت به تضعیف ارکان والا و ارزشمند داوطلبی و امدادگری هلال و نیز خدمات مدیران و مسئولین خدوم و دلسوز در سطوح مختلف جمعیت، همچنین جایگاه قدرتمند و بلامنازع جمعیت در سطوح بین المللی  با قدمت یک قرن تلاش خالصانه در تسکین آلام بشری و حفظ کرامت انسانی، به هیچ علت یا معلولی پذیرفته و شایسته نیست چراکه مجمع عمومی جمعیت بعنوان رکن اساسی جمعیت و عصاره میلیونها داوطلب و امدادگر، برگرفته و برخاسته از جسم و جان ملت شریف و بزرگ ایران می باشد که در معیت منتخبین فرهیخته خود در شورای عالی و بازرسان، با دقت ‌و درایت و نیز تلاش مضاعف در راستای انجام وظائف ملی و بین المللی، ناظر و مراقب بر همه افعال و عملکرد فردی، گروهی و سازمانی میباشد.

بنابراین در چنین اوضاع حساس ملی، فراملی و منطقه ای که تهدید دشمنان قسم خورده همه ارکان نظام و ملت را نشانه گرفته، حفظ بنیان و اساس جمعیت و تحکیم روابط درون سازمانی با حفظ شان و مقام مدیران پاکدست و خدمتگزار  و پرسنل زحمتکش به موازات مجازات سرسختانه، عادلانه و عاجل خاطیان، مولفه مهمی در صلابت و تثبیت عمیق و دقیق هلال در جان و دل همه عاشقان هلال مهربانی یعنی داوطلبان و امدادگران دارد.

لهذا مجمع عمومی بنابر رسالت و مسئولیت خطیر خود ۵ نکته مهم و اساسی را به استحضار داوطلبان، امدادگران و جوانان غیور و خدوم میرساند

۱- یک قرن جایگاه با صلابت و استوار جمعیت در اذهان و جان و دل همه داوطلبان و امدادگران چون چشمه ای جوشان و پاک، جان‌های تشنه را همچنان با مهر و عطوفت سیراب می نماید و قطعا به لطف پروردگار و استعانت ملت بزرگ ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار بیش از گذشته کوشا و ساعی خواهد بود.   
 
۲- تزاید همدلی، وفاق و همراهی همه اعضا جمعیت درکنار یکدیگر و نیز در معیت مدیران و مسئولین، در سطوح مختلف و استمرار حمایت از مدیران خلاق و خدمتگزار به منظور تعالی و توسعه موفق امور، از توجهات ویژه مجمع میباشد.

۳- برخورد قاطعانه با افراد متخلف به حقوق جمعیت از هر مقام و مسئولی به هر اندازه و مقداری از تخلف برابر مقررات که فرآیند آن از سوی نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و قضایی در حال پیگیری میباشد بطور قطع مورد حمایت مجمع بوده و مصرانه در انتظار معرفی خاطیان برابر مقررات می‌باشیم.

۴- وجود و حضور مستمر و دقیق مجموعه نظارتی موید نکته مهم بر همگان است که از هرگونه شایعه پراکنی، تهدید و تخریب ناصواب و غیرعادلانه به حرمت و آبروی جمعیت، پرسنل و مسئولین شاغل در آن و نیز افراد حقیقی و حقوقی وابسته به جمعیت که انجام آن موجب تضعیف جایگاه خدمت خالصانه و صادقانه میگردد پرهیز نموده و انجام آن اکیدا توسط مجمع نکوهیده و محکوم است.   

۵- تکریم و احترام مقرر بر جایگاه مجمع بعنوان رکن رکین جمعیت و نیز اجرا دقیق قوانین کلان و نظارتی مجمع بر ارکان جمعیت برابر اساسنامه جمعیت و آئین های مرتبط مورد درخواست مجدانه و قاطع مجمع به منظور ایجاد مجمعی پویا و فعال می‌باشد. و برگزاری مجمع فوق العاده را در اسرع وقت خواستاریم.

مجمع، همه خادمین و زحمتکشان داوطلب و امدادگر را بعنوان سرمایه های بی بدیل می ستاید و انتظار دارد جایگاه رفیع جمعیت همچنان به دور از اختلافات و سلائق اشخاص درون و بیرون سازمان،
 امید همه نیازمندان عالم باشد.

اکثریت مجمع عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران


http://adl-iran.ir/images/22.gif

isna header

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار